fbpx

787 20 33 20

TURNIEJ MASTERS -Puchar Mistrza Bolesławca 2010 -wyniki

Cztery dni od 6 do 9 stycznia na kortach Tenis Park trwały zmagania tenisistów w Turnieju Masters kończącym rywalizację o Puchar Mistrza Bolesławca 2010 w Tenisie Ziemnym. W zawodach zorganizowanych przez Akademię Tenisa przy współpracy Klubu Aloha w sumie wzięło udział ponad 50 zawodników z Bolesławca i okolic. Najlepszym zawodnikiem ostatniego turnieju okazał się Roman Lisak zwyciężając w grze pojedynczej jak i deblu (w parze z Tomkiem Ziembikiewiczem). To podwójne zwycięstwo spowodowało, że Roman Lisak znalazł się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie Puchar Mistrza Bolesławca w Tenisie Ziemnym 2010 oraz nagrodę w wysokości 1.000 zł. Tytuł Vice Mistrza Bolesławca 2010 oraz nagrodę w wysokości 500zł otrzymał Kacper Zwolski. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Tomaszowi Ziembikiewiczowi.

W finale gry pojedynczej kategorii open Roman Lisak pokonał w trzech setach Kacpra Zwolskiego. W meczu o trzecie miejsce najszybciej serwujący zawodnik turnieju - Bartosz Kasprzyk (167km/h) ustąpił wyżej rozstawionemu Rafałowi Kwiecińskiemu.

W finale gry podwójnej para rozstawiona z numerem (1) Rafał Kwieciński / Kacper Zwolski uległa niżej rozstawionemu deblowi (2) - Roman Lisak / Tomasz Ziembikiewicz. W meczu o trzecie miejsce para Tomasz Rzemek / Tomasz Szpila pokonała duet Stanisław Cebulski / Mariusz Sinica.

W II Otwartym Turnieju Singlowym Kobiet pierwsze miejsce zajęła Klaudia Witas przed Moniką Ośko. W meczu o trzecie miejsce Kinga Kolator w zaciętym pojedynku pokonała Agnieszkę Groth. Gratulacje należą się również dla pozostałych Pań, które wystartowały po raz pierwszy w turnieju pokazując wysokie umiejętności. (Anna Haftarczuk, Martyna Stasiak, Małgorzata Nuckowska)

W I Otwartym Turnieju Oldbojów 50+ startować mogli zawodnicy, którzy ukończyli 50 rok życia. W finale Andrzej Nagórniewicz pokonał Ryszarda Kasprzyka. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Bąk.

Po raz pierwszy odbył się również turniej dla debiutantów, czyli osób, które co dopiero zaczęły swoją przygodę z tenisem lub chciały po raz pierwszy wystartować w turnieju tenisa ziemnego. W finale I Turnieju Rookie Jarek Kwolek pokonał Marcina Roguskiego. W meczu o trzecie miejsce Wojciech Bączek zwyciężył z Danielem Obleszczukiem. Serdecznie gratulujemy pozostałym debiutantom za ich pierwszy występ w turnieju tenisowym (Gosia Nuckowska, Robert Garbacz, Darek Rytych, Paweł Kafel)

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom za udział w turnieju oraz zapraszamy do rywalizacji w roku 2011.

Serdecznie dziękujemy również sponsorom: H.Z Partyka Firma Deweloperska oraz Tomaszowi Szpili.