fbpx

787 20 33 20

W dniach 16 i 17 kwietnia odbyły się X TENIS PARK OPEN z cyklu turniejów o Puchar Mistrza Bolesławca w Tenisie Ziemnym 2011. W we wszystkich kategoriach wzięło udział ok. 30 zawodników z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry i Karpacza. W dalszej części artykułu znajdują się wyniki z poszczególnych kategorii.

W kategorii singiel kobiet trzecie miejsce zajęła Agnieszka Groth pokonując w małym finale Gosię Nuckowską. Kolejny raz pierwsze miejsce wywalczyła Klaudia Witas wygrywając w finale z Anią Haftarczuk

Od lewej: Klaudia Witas (Im) , Anna Haftarczuk (IIm), Agnieszka Groth (IIIm)

W finale debla open para Rafał Kwieciński / Kacper Zwolski pokonała Grzegorza Darula i Tomasza Ziembikiewicza. Trzecie miejsce zajęła para Tomasz Szpila / Tomasz Rzemek pokonując w meczu o trzecie miejsce parę Robert Twardowski i Krzysztof Kukieła.

Od lewej: Tomasz Rzemek, Tomasz Szpila, Rafał Kwieciński, Kacper Zwolski, Grzegorz Darul, Tomasz Ziembikiewicz.

W kategorii singiel open udany start zaliczył Tomasz Ziembikiewicz, który po raz pierwszy w tym roku zwyciężył przez co zapewnił sobie pozycję lidera klasyfikacji generalnej i singlowej. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu Mistrza Bolesławca z zeszłego roku Romek Lisak. Trzecie miejsce zajął Kacper Zwolski.

Od lewej: Tomasz Ziembikiewicz, Kacper Zwolski, Roman Lisak.

Po raz pierwszy w turnieju wystartowała Karolina Szmit ze Ścięgien k. Karpacza - aktualna V-ce mistrzyni Polski do lat 12. Karolina grając w kategorii singiel open uległa po ciekawym meczu Kacprowi Zwolskiemu 6:4 6:2.

Aktualna klasyfikacja po 10'TPO znajduje się TUTAJ
Drabinka turnieju dostępna TUTAJ

TENIS PARK OPEN to cykl turniejów organizowanych przez Akademię Tenisa przy współpracy Klubu Aloha. Zawody odbywają się w grze pojedynczej oraz podwójnej i mają wyłonić najlepszego tenisistę z Bolesławca i okolic. Na koniec każdego sezonu rozegrany będzie TENIS PARK MASTERS - turniej mistrzów po którym zawodnik z największą sumą punktów (singla i debla) otrzyma Puchar Mistrza Bolesławca w Tenisie Ziemnym.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w turnieju, następny turniej już w maju, więcej informacji wkrótce.